PHP Center
http://phpcenter.eu/
Foorumi teema printimine
Printimise aeg: 18.01.2020 05:01:44

Foorumid Programmeerimine PHP & MySQL mysql+pildid
Autor Postitus
vidin
parajalt paks ja
pontsakas

Postitusi: 356
Tase: 6
Olek: Offline

15.08.2002 13:08:26
mysql+pildid

Kysiks siis :
teek stabeli kus on X hulk andmeid , ning nende andmete juurde sooviks lisada veel pilte, mitte et pilt mysql Žis vaid ainult pildi aadress. Aga ... mõnel X hulgal on pilte 5, mõnel aga 10, mõnel aga mitte ainsamatki. Kuidas peaks sellele lähenema, kas teha tabelis maks arv lahtreid, et siis neid pildi iga pilt omaette lahtris ja maks ridu ... eee parem näitlikult.
tabel siis:

id
aeg
koht
suurus
maht
pilt1
pilt2
...
pilt10;

või oleks midagi loogilisemat lahenduseks??

dumper

Postitusi: 166
Tase: 5
Olek: Offline

15.08.2002 13:28:15
RE: mysql+pildid

Sellisel juhul on kombeks teha eraldi tabel, kus hoiad pildi kohta käivaid andmeid ja teises kohas viitad ainult piltide tabeli pildi ID'le. Näiteks hoiad seal tabelis ühel väljal komaga eraldatult ID'sid - nende ID'de explodemine ja implodemine ei tohiks raskusi tekitada.

Samas annab selline variant sulle ka võimaluse ühte pilti kasutada miljonis muus kohas ilma, et sa peaksid seal miljonis kohas andmeid uuesti kirja panema - piisab vaid ID'st.

Loodan, et said pihta :)

thoomas

Postitusi: 146
Tase: 5
Olek: Offline

17.08.2002 19:04:49
RE: mysql+pildid

pisut jääb arusaamatuks see sinu tabeli struktuur. Väljad jooksevad ju ikkagi horisontaalselt: ID, aeg, koht jne. Nüüd lisa sinna ritta juurde väli nimega "pilt". Kui tabelit täidad, siis välja "pilt" alla lahtritesse kirjutad piltide aadressid, ning et igal aadressil oleks oma ERINEV ID, kuid samasugune mingi muu identifikaator, näit. koht või aeg või number. Kui hakkad nüüd andmeid filtreerima (kasutan ise Dreamweaverit, sellepärast selline sõnavara), siis selle ühise identifikaatori abil saad andmeid grupeerida ja tekitada mingi indexpage. jne jne.