PHP Center
http://phpcenter.eu/
Foorumi teema printimine


Foorumid Programmeerimine Värsked skriptid Geograafia + pealinnad
Autor Postitus
xrk

Postitusi: 7
Tase: 1
Olek: Offline

06.03.2004 21:16:12
Geograafia + pealinnad

Geo 2 - sealt leiate lehe, kus saate testida oma teadmisi geograafia vallast. Teile loositakse kõigi maailma riikide seast 30 ja seejärel peate nende järele kirjutama pealinnad. Test käib aja peale. Teie sisestatud linnad kontrollitakse ära ja kuvatakse teie vead koos õigete vastustega. Asja juures on ka edetabel, kus testi läbinud on järjestatud reitingu, mis arvutatakse aja ja õigesti vastatud küsimuste arvu järgi, alusel. Loodan, et teile meeldib ;)

siiludus

Postitusi: 159
Tase: 5
Olek: Offline

06.03.2004 23:44:37
RE: Geograafia + pealinnad

16.)Trinidad ja Tobago
17.)Sierra Leone
18.)Indoneesia
19.)Grenada
20.)Jordaania
21.)Saint Lucia

Annan alla...
[:uhoh:]

Aga iseenesest tore koht. Ega ma peale Euroopa muid pealinnu ei teagi eriti. Peab testima.
Mõned agad:
"Cabo Verde pealinn ei ole , selleks on Praia, õigeks loetakse ka Praia ja Praia!" - miks selline kordamine?
Vastamata jätmisel võiks mingi teistmoodi teate anda. Edu!

Edit:
curl-sin ka nüüd natuke. liiga lihtne on esimeseks (ja ka viimaseks) saada!

xrk

Postitusi: 7
Tase: 1
Olek: Offline

07.03.2004 12:32:55
RE: Geograafia + pealinnad

Tsiteeritud tekst:
curl-sin ka nüüd natuke. liiga lihtne on esimeseks (ja ka viimaseks) saada!


Mind tegelikult väga huvitab, kuidas sa seda tegid ja kuidas ma seda vältida saaksin. Kahjuks ma jah ei oska kontrollida, kas sisestatud vastused ikka minu oma lehelt sisestatud on :(siiludus

Postitusi: 159
Tase: 5
Olek: Offline

07.03.2004 21:51:06
RE: Geograafia + pealinnad

Ega paraku ei saa loota, et inimesed alati ausad ja head on. Niisama harjutades ei ole tõesti mõtet "häkkima" hakata, aga mõtle, kui selle peale tehtaks kontrolltöö? Nii et parem oleks petmisvõimalus miinimumini viia.

Mõned soovitused:

* Ära pane õigeid vastuseid formi hidden-väljadega kaasa. On küll kasutatud mingit krüptimist, kuid selle võtme lahtimuukimine pole just eriti keeruline (Sloveenia - S46#335%1, Taiwan - T1%w15 jne. Tundub, et on 1-1 täheasendus: 1=a, 4=l ...).
Hoia õigeid vastuseid ja küsimuse raskusastet oma skriptis või kaitstud tekstifailis (kui andmebaasi võtta ei ole). Ja formist pane "hidden"-ga kaasa ainult küsimuse id.

* Kontrolli kõigi küsimuste ja vastuste arvu! Praegu arvestatakse sul õigeks vastuseks ka see, kui küsimust ja vastust üldse mitte saata (kas kontroll tuleb siis ''=='' vms?). Kui küsimuste arv ei võrdu vastuste arvuga (ning see arv ei ole 30), siis võid arvestada, et tulemusi on võltsitud (ja siis võid kasutaja pikalt saata). Seda kontrolli on lihtsam teha, kui sul on andmed formist tulnud massiivina (nt. kys[0], kys[1],... ,vas[0], vas[1]...)

* Algusaja panemine formi "hidden" välja ei ole ka hea mõte. Ma võin ju saata ükskõik mida (kui sinu serveri aega enam-vähem tean, siis võin saata 1-2 sekundit vana aja). Selle aja võiks kirjutada näiteks sessiooni.

Turvalisust saaks ilmselt veelgi tõsta, aga ma arvan, et sellest peaks esialgu piisama.
Edu!

BTW. mismoodi sa seda lõppsummat arvutad? ma ei pannudki teistele nii pika puuga, kui oleks eeldanud :)

xrk

Postitusi: 7
Tase: 1
Olek: Offline

10.03.2004 22:48:23
RE: Geograafia + pealinnad

Tänan soovituste eest!
Tsiteeritud tekst:
Algusaja panemine formi "hidden" välja ei ole ka hea mõte. Ma võin ju saata ükskõik mida (kui sinu serveri aega enam-vähem tean, siis võin saata 1-2 sekundit vana aja). Selle aja võiks kirjutada näiteks sessiooni.

Kas ma olen õigel rajal, kui arvan, et sessioone zone.ee tasuta serveriruumis kasutada ei saa? Kui nii, siis millised oleks aja võtmisel alternatiivid? [:uhoh:]

Tsiteeritud tekst:
Kuidas sa selle lõpptulemuse arvutasid?

Lõpptulemuse arvutamisel moodustas põhilise osa siiski õigesti vastatud küsimuste arv. Arvutus järgnev: õiged vastused*100+100-kulunud aeg.

marianne

Postitusi: 539
Tase: 7
Olek: Offline

11.03.2004 15:46:14
RE: Geograafia + pealinnad

Tsiteeritud tekst:
Kas ma olen õigel rajal, kui arvan, et sessioone zone.ee tasuta serveriruumis kasutada ei saa? Kui nii, siis millised oleks aja võtmisel alternatiivid?
Sessioone küll ei saa, aga sa saad sessioone imiteerida, kasutades faile ja küpsiseid.