PHP Centeri avaleht Skriptikogu Küsimuste-vastuste leht Teadete vaatamine ja saatmine Foorum - koht küsimiseks Otsingumootor Siit saad infot meie kohta

Kasutajanimi:  
  Parool: 
  Registreeri!   Unustasid salasõna?

 Skriptid (427) 

 Bannerisüsteemid
 E-kaardid
 E-maili saatmine
 E-poed
 Failihaldus
 Flash ja PHP
 Foorumid
 Jututoad
 Kalendrid
 Kalkulaatorid
 Kellad
 Klikilugejad
 Kommentaarid
 Külalisteraamatud
 Küsitlused
 Lehe turvamine
 Lingikogud
 Mängud
 Otsingusüsteemid
 Pildid ja PHP
 Shoutboxid
 Sisuhaldussüsteemid
 Statistika
 Suunamine
 Templeidisüsteemid
 Testid
 Uudised
 Uudistelistid
 Varia


 Otsing 

 

 Utiliidid 

 Kes on kus
 Kasutajate info
 Küsitlused
 PHP manuaal
 Õpetused
 Jututuba
 Lingikogu
 Lemmikskriptid


 Teated

PHP Centeri teadetesüsteem on täiuslik kasutajatevaheline kommunikatsioonisüsteem. See võimaldab kasutada samu tage nagu foorumgi lubab. Need on B, I, U, KOOD, TSITAAT, URL, EMAIL, IMG, KOOD, PHP, VÄRV, SUURUS, NIMEKIRI*, NIMEKIRIA ja NIMEKIRI1. Lisaks on võimalik kasutada smiliesid ning ka teatud PHP funktsioonid muudetakse lingiks, et oleks väga lihtsalt võimalik selle funktsiooni kohta infot saada.

Teate saatmine
Teate saatmiseks on mitmeid võimalusi. Üks põhilisematest on saata teade lingilt Kirjuta uus teade. Teine võimalus on see, kui Sa loed teadet ja soovid sellele vastata. Sel juhul tuleb klikkida vastava teate juures linki "Vasta". Samamoodi on võimalik igat teadet ka edasi saata ja seda isegi kõikidele sõpradele. Teate saatmiseks on vorm, kust leiad järgnevad väljad:
 • Kellele. See tähendab, millisele PHP Centeri kasutajale teade kirjutatakse. Kui sellist kasutajat pole olemas, antakse veateade. Kasutajad, kellele Sa kõige rohkem kirjutad, tasub lisada sõprade nimekirja, sest sel juhul saab neile teadet saata lihtsalt kiirvalikumenüüst (asub välja Kellele kõrval paremal) kasutajanime valides.
 • Pealkiri. Pealkiri peab olema määratud. See peaks lühidalt iseloomustama Sinu saadetava teate sisu.
 • Smilied. Kui soovid oma kirja ilmekamaks muuta, võid lisada neile smilie-pilte. Selleks kliki vaid smiliele ning smilie asetatakse Sinu teate lõppu.
 • Sisu. Suurde kasti tuleb kirjutada teate sisu. Sisus võid kasutada ka eespool mainitud tage.
 • Tagide kiirvalikud. Sisukasti all paiknevad enimkasutatavate tagide kiirlisamisnupud. Nupule klikkides on võimalik kiiresti ja lihtsalt teatud tagide vahele teksti lisada.
 • Luban näidata teate lõpus allkirja. Kui selles on linnuke, siis näidatakse teate lõpus allkirja (kui allkiri on Valikute all tehtud). Valikute alt saad ka määrata oma default valiku, kas allkirja näidatakse või mitte. See säästab sind vaevast tegemast sinna iga kord linnukest.
 • Saada kohe või hiljem. Sul on võimalus valida, kas saadad praeguse teate kohe ära või hiljem. Kui soovid teadet hiljem saata, siis vali endale sobilik aeg, kuid pead silmas pidama, et see ei tohi olla käesolevast ajast väiksem. Teate saaja ei näe teadet enne, kui paikapandud tähtaeg on kätte jõudnud.
 • Saada teade. Kui teade on valmis kirjutatud, siis vajuta nuppu Saada teade. Kui kõik on korras, kontrollitakse teade üle ning alles siis saadetakse ta teele.

  Teadete esileht
  Teadete esilehel asub nimekiri sissetulnud teadete kohta. Nagu ka muudel teatesüsteemi lehtedel, on ka siin üleval reas kaustade nimed ning link uue teate kirjutamiseks. Teadete nimekirjas on järgnev info iga teate kohta:
 • K. Tulbas K asuvad checkboxid. Tehes nende sisse linnukese, saab lehe allosas paiknevate valikute abil teha teadetega erinevaid toiminguid.
 • R. Kui oled mingile teatele vastanud, siis ilmub sellesse tulpa R täht, vastasel juhul jääb tulp tühjaks.
 • Kellelt või Kellele. Kui tegemist ei ole väljaminevate kirjade kaustaga, on selle lahtri pealkiri Kellelt. Selles lahtris asub kaks linki. Ümbrikupildile klikkides saab vastavale kasutajale teadet saata, kasutajanimele klikates saad vaadata tema profiili.
 • Pealkiri. Sinna lahtrisse ilmub teate pealkiri. Kui pealkiri on pikk, siis näidatakse sellest vaid algusosa. Sellele klikkides on võimalik teadet lugeda.
 • Saabumise aeg. Siin lahtris on kirjas, kuna teade on saabunud.
 • Suurus. Siia on kirja pandud teate suurus baitides ehk mitu märki kirjas leidub.

  Teate lugemine
  Teadete esilehel teate pealkirjale klikkides on võimalik minna vastava teate lugemise lehele. Teate lugemisel leiad teate kohta järgneva info ja võimalused:
 • Eelmine ja/või Järgmine. See on lihtne moodus oma teadetekaustas navigeeruda. Saad valida eelmise ja järgmise teate vahel (kui neid on).
 • Vasta. Sellele klikates on võimalik teatele vastata. Kui oled teatele vastanud, leiad teadete avalehelt R tähe selle teate juurest.
 • Kustuta. Kui soovid selle teate kustutada, kliki siia. Enne kustutamist küsitakse Sinult veel kindluse mõttes üle, kas ikka soovid kustutada.
 • Saada edasi. See võimaldab seda teadet kellelegi edasi saata. Kasutajanime(d) võid ise valida.
 • Saada teade edasi sõpradele. Siia klikkides saad selle teate edasi saata kõikidele sõpradele, kes Sinu sõprade nimekirjas on.
 • Prindi. Lihtne moodus teade korralikult välja printida.
 • Salvesta. Kui soovid teadet edaspidiseks salvestada, vajuta siia. Teade kopeeritakse Salvestatud kausta.
 • Kopeeri ja Liiguta. Võimaldavad teadet liigutada või kopeerida ühest kaustast teise. Kausta saad ise määrata, ära on valitud kaust Salvestatud.

  Teadet on võimalik saata alati mitmele kasutajale korraga. Sel juhul tuleb Kellele lahtris eraldada kasutajanimed komaga. Kui Sa vaatad kasutaja profiili popup-aknas, leiad sealt ka lingi teate saatmiseks. Seal avaneb Sul võimalus saata sellele kasutajale kiirteade, kuid sel juhul on Sul selleks vähem võimalusi.

  Valikute alt saad teadete kohta määrata igasuguseid asju. Näiteks on Sul võimalik saada teavitust uue teate saabumise kohta. Seda kas popup-aknaga, helinaga või mõlemaga korraga. Helinaid, nende kordamise sagedust ja teadete kontrollimise sagedust on samuti võimalik määrata.

  Kui tekib veel küsimusi, saad neid küsida alati Küsimuste-vastuste lehelt.

 • Avaleht   -    Skriptikogu   -    Teated   -    Foorum   -    Reklaam   -    Tagasiside   -    Kasutamise reeglid

  © Copyright 2002-2020 PHP Center. Kõik õigused reserveeritud.